• TRX

 TRX w Krakowie – rewolucja na linie

Chcesz harmonijnie wyrzeźbić swoje ciało? Świetnym sposobem na uzyskanie wymarzonej sylwetki jest trening z wykorzystaniem specjalnych taśm TRX. Nie opuszczając Krakowa możesz poczuć się jak komandos Navy SEALs. Wszystko za sprawą treningu TRX bazującego na metodzie opracowanej przez amerykańskiego żołnierza Randy’ego Hetricka .

Szukał on sposobu na to, jak umożliwić efektywne treningi kolegom z oddziału, którzy nie mają ani czasu, ani warunków na wykonanie pełnego zestawu ćwiczeń. Urządzenie miało być małe, kompaktowe, mobilne i pozwolić na trening mięśni całego ciała. Brzmi nierealistycznie? Niekoniecznie. Rozwiązanie okazało się prostsze niż myślisz. To specjalne pasy z niezwykle trwałego polimeru, które pozwalają na przeprowadzanie treningów niemal w każdym miejscu i to bez dodatkowych obciążeń.

Trening TRX bazuje na wykorzystaniu ciężaru własnego ciała, co czyni go przyjaznym dla naszych mięśni i stawów, których kondycję mogą nadwyrężać tradycyjne ćwiczenia na siłowni. Zastanawiasz się, czy coś takiego jest w ogóle możliwe w Krakowie? Nie wiesz od czego zacząć?

Dobrym pomysłem jest współpraca z trenerem personalnym, który podzieli się z Tobą wiedzą dotyczącą tysięcy wariantów ćwiczeń z linami i pomoże opracować właściwy dla Ciebie plan treningowy. Zapraszam do kontaktu – wspólnie odkryjemy możliwości, które daje TRX !

Innowacja w praktyce

Czy jednym, niepozornym urządzeniem można zastąpić całą siłownię? Wydaje się to niemożliwe, ale już w marynarce wojennej stosowano trening w zawieszeniu, uzyskując przy tym równie dobre (jeśli nie lepsze) efekty jak na siłowni stacjonarnej. Przyjrzyjmy się więc bliżej tej innowacyjnej metodzie.

TRX, bo o nim mowa, to system treningowy wykorzystujący parciane liny. Możesz je zaczepić gdziekolwiek będziesz! Wystarczy, że znajdziesz słup albo drzewo i możesz z powodzeniem wykonać pełny trening. Preferujesz aktywność fizyczną na świeżym powietrzu? W Krakowie zapewne nie brakuje miejsc, gdzie możesz z powodzeniem praktykować trening TRX. Sprzęt do ćwiczeń mieści się w niewielkiej saszetce, a to oznacza, że może Ci towarzyszyć zawsze i wszędzie.

Trening w zawieszeniu to rewolucyjna metoda, która polega na wykorzystywaniu ciężaru własnego ciała i grawitacji. Pozwala to na rozwój ogólnej sprawności ruchowej, równowagi oraz elastyczności mięśni. Co więcej, TRX pozwala na trening w pozycjach niestabilnych, co pobudza włókna mięśniowe do wzrostu. Trening na siłowni nie daje tak szybkiego efektu w tak krótkim czasie.

Z łatwością możesz żonglować poziomem trudności – wystarczy zmienić kąt nachylenia ciała (im bliżej punktu podparcia jesteś, tym większe obciążenie sobie serwujesz). Dzięki temu możesz zapewnić sobie wiele wrażeń: mieszankę obrotu, władzy, kontroli, stabilności i mobilności, a także równowagi i koordynacyjnych akcji. Poprawnie wykonywane ćwiczenia wpływają na płynność i zakres ruchu oraz zmniejszają ryzyko kontuzji.

TRX to też walka z samym sobą, dyscyplina, siła i przełamywanie barier. Warto spróbować rozładować stres na wysokości i nie pozwolić mu rozprzestrzeniać się w przyziemnych sprawach .

Twój instruktor osobisty nauczy Cię, jak korzystać ze sprzętu TRX. Jesteś z Krakowa lub okolic – zapraszam do wspólnego trenowania. Pokażę Ci ćwiczenia, o których z pewnością nie masz pojęcia!

Skontaktuj się ze mną i umów na bezpłatny trening
516 027 394