Narty

  • Narty

Jazda na nartach to piękny sport. Nie ma nic lepszego od skrzypiącego śniegu, zimnego powietrza uderzającego w policzki i prędkości, jaką można rozwinąć szusując po stokach.

Mimo niebywałego wysiłku, który trzeba włożyć w uprawianie jazdy na nartach, jedno jest pewne: jeśli choć raz spróbujesz, to zakochasz się w tej aktywności fizycznej i z niecierpliwością będziesz wyczekiwać miesięcy zimowych.

Narciarstwo należy do tej grupy aktywności, w której znacznie trudniej samemu rozpocząć przygodę ze sportem. Dlatego, aby nie pokusić się o nadwyrężenie, naderwanie mięśni czy nie uszkodzić więzadeł albo stawów, najlepiej tę przygodę rozpocząć z trenerem, który pokaże jak odpowiednio zabrać się do tego sportu.

Dobre wieści – narciarstwa można się nauczyć i to stosunkowo szybko. W uczeniu się jazdy na nartach, dobry i wykwalifikowany instruktor to podstawa. Jego rola jest bardzo duża, w porównaniu do innych dyscyplin, gdzie samemu można stawiać pierwsze kroki. Tutaj istotne jest to, aby od samego początku uczyć się odpowiednich postaw i nawyków, bo złe i nieprawidłowe mogą poważnie zaszkodzić zdrowiu, a nawet życiu.

Dobry trener w  ciągu zaledwie jednego spotkanie może sprawić, że zaczniemy jeździć na nartach. Oczywiście można próbować uczyć się na własną rękę, ale w tym przypadku będzie to żmudne i po prostu trudne. Z instruktorem zaledwie w sześćdziesiąt minut można wyćwiczyć to, co samemu w kilkanaście godzin.

Po czym jeszcze poznać dobrego trenera? Po motywacji, którą zaraża swoich uczniów. Jego ekscytacja tą dyscypliną sportu powinna pozytywnie wpływać na uczniów i sprawiać, że mają chęć poszerzania wiedzy i umiejętności w tym zakresie.

Łapiąc bakcyla nie tylko dostarczasz sobie rozrywki, ale także dbasz o zrzucanie tkanki tłuszczowej. Podczas uprawiania narciarstwa pracuje całe ciało, zaczynając od rąk poprzez grzbiet i brzuch, a na nogach kończąc. Przemierzanie białych ścieżek to niesamowita frajda. Dodaje dużo energii, sprawia radość i satysfakcję. Świeże powietrze dotlenia organizm, a niezwykłe widoki cieszą oczy.

Prawo autorskie: dell640 / 123RF Zdjęcie Seryjne

Skontaktuj się ze mną i umów na bezpłatny trening
516 027 394