Crossfit

  • Crossfit

 Crossfit Kraków

Szukasz lekarstwa na jesienną chandrę, kłótnię z przyjacielem albo ciężki dzień w pracy? Najlepszym rozwiązaniem jest crossfit. Kraków to miejsce, gdzie jako trener personalny prowadzę wymagające i profesjonalne trening zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn .

Dla wielu crossfit kojarzy się jedynie z intensywnym wysiłkiem fizycznym. W rzeczywistości wspomniany program ćwiczeń przynosi korzyści zarówno dla ciała, jak i dla umysłu. Zastanawiacie się, jak ćwiczenia miałyby poprawiać nam nastrój? To samo pytanie postawili sobie naukowcy i udowodnili, że w trakcie treningu w naszym organizmie inicjowany jest proces produkcji endorfin – zwanych potocznie hormonami szczęścia. Endorfiny mają właściwości analgetyczne tj. zmniejszają odczuwanie bólu, a także pośredniczą w doświadczaniu przyjemności i stanów euforycznych.

Jako trener personalny prowadzę wymagające i profesjonalne treningi crossfit w Krakowie. Crossfit to trening ciała i charakteru. Trenując, ćwiczysz nie tylko wytrzymałość fizyczną, ale sprawdzasz też swoje granice. Z łatwością pozbędziesz się negatywnych emocji, poczujesz niesamowite zmęczenie, trudności w łapaniu oddechu, mieszankę potu, krwi i łez, ale tuż po treningu poczujesz coś jeszcze: niesamowitą satysfakcję.

Crossfit, czyli trening dla lubiących różnorodność

Pierwsze zajęcia crossfit odbyły się w 2001 roku i była to forma treningu dla policji w Kalifornii. Osobą, która wymyśliła ten rodzaj wysiłku, był Greg Glassman, pierwszy trener crossfit w Ameryce. Okazało się, że jego pomysł się sprawdził, a dyscyplina ta rozpowszechniła się na świecie. Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany – zapraszam Cię na próbny trening crossfit w Krakowie.

Wiele osób mówi, że jazda na rowerze lub bieganie po bieżni są dla nich nudne i monotonne. Pora na spróbowanie czegoś nowego: ten sport podbił świat, a teraz podbija Kraków. Crossfit stanowi świetną alternatywę dla osób, które szukają różnorodności i lubią wyzwania. Jakich efektów możesz się spodziewać? Do najważniejszych należą: utrata nadwagi, wysportowane, gibkie i silne ciało oraz wytrzymałość i odporność psychiczna.

Crossfit w Krakowie – nowe spojrzenie na trening

Crossfit to mieszanka wielu ćwiczeń i dyscyplin . Jest połączeniem treningu siłowego, biegowego, jazdy na rowerze i wiosłowania. Dlatego, trenując przygotuj się na brzuszki, martwy ciąg, przysiady, podciąganie na drążku, skoki, rytmy, interwały oraz podbiegi. Treningi mogą być tak urozmaicone i ciekawe, że każdego dnia miesiąca możesz trenować inne partie mięśni i ćwiczyć żelazną wytrzymałość różnych partii ciała. Katorżniczy trening crossfit pozwala wyzwolić złe emocje i sprawić, że granica wytrzymałości będzie się przesuwać coraz dalej. Ci, którzy regularnie trenują, mówią, że wyzwalają moc. Jedno jest pewne – budują siłę, szybkość, sprawność i koordynację ruchową. Pełny trening można wykonać w zaledwie 20 minut i jest to wystarczający czas, aby porządnie się zmęczyć. Krótki i intensywny plan treningowy realizuje się zazwyczaj w grupach, wyzwalając pierwiastek rywalizacji.

Jako trener crossfit staram się, aby rodzaj wysiłku był dobrany indywidualnie do klienta. Liczy się chęć do podjęcia walki ze słabościami ciała oraz zaangażowanie w ćwiczenia.
Każda zdrowa osoba może podejść do treningu crossfit. Kraków potrzebuje kolejnych adeptów tej dyscypliny. Intensywność i obciążenie są dopasowywane przez trenera do sprawności fizycznej każdego Klienta . Nie ważne, czy ma 20 lat czy 50, liczą się chęci i determinacja. Cel jest prosty: osiągnięcie możliwie najlepszych efektów w dziesięciu różnych obszarach: wytrzymałość, siła, gibkość, szybkość, moc, równowaga, zwinność, wydolność krążeniowo-oddechowa, dokładność i koordynacja.

Podczas intensywnych i krótkich ćwiczeń ryzyko wystąpienia kontuzji jest duże, dlatego trzeba dbać o poprawność wykonywanych prób. Trudność sprawia też odpowiednie dobranie intensywności ćwiczeń. W tej kwestii najlepiej zasięgnąć rady trenera personalnego.

Warto trenować crossfit. Oprócz fizycznego rozładowania – to psychoterapia. Jeśli jesteś z Krakowa i okolic, zapraszam Cię na osobisty trening crossfit!

Skontaktuj się ze mną i umów na bezpłatny trening
516 027 394