Basen

  • Basen

Ciekawą alternatywą dla codziennych treningów na siłowni, czy chociażby dla biegania, jest basen.

Pływanie nie przeciąża stawów, poprawia wydolność płuc, świetnie kształtuje sylwetkę i poprawia samopoczucie. W ten sposób można trenować dłużej i częściej niż na powierzchni, a przy tym nie przetrenować swojego ciała. Poza tym, pływanie to przecież sama przyjemność!

Wielu sportowców korzysta z dobrodziejstw basenu w ramach rehabilitacji po kontuzji, albo po to, żeby się zrelaksować i dać odpocząć mięśniom. Pływanie angażuje takie partie mięśni, o których nawet nie miałeś pojęcia. Dzięki temu w łatwy sposób osiągniesz zgrabną sylwetkę i zrzucisz zbędne kilogramy.

Pływanie to pewnego rodzaju lek. Sprawdza się idealnie przy schorzeniach kręgosłupa, w przypadku chorób dróg oddechowych czy nadciśnienia. Pozwala też budować odporność poprzez wzmacnianie układu immunologicznego.

Czy potrzeba większej zachęty?

Głównym problemem osób, które omijają basen szerokim łukiem jest to, że nie wiedzą jak zacząć i z której strony uderzyć. Ciężko jest przecież samemu dobrać odpowiednie zestawy ćwiczeń pod wodą i na wodzie, ich intensywność i ilość. Potrzeba doświadczonej osoby z zewnątrz, aby móc bezbłędnie dopasować trening, który pozwoli osiągnąć zamierzone cele.

Taplanie się w wodzie nie sprawi, że ciało zyska jędrność, albo straci kilka centymetrów tu i ówdzie. Kurs nauki pływania to pierwszy krok, który koniecznie trzeba podjąć, bo żeby wycisnąć z wizyty na basenie wszystko co najlepsze, trzeba po prostu umieć pływać. Odpowiednio wykwalifikowany instruktor pomoże opanować podstawowe techniki pływania w taki sposób, aby na wstępie wykluczyć powstawanie nieprawidłowych nawyków. Zdecydowanie łatwiej nauczyć się czegoś od nowa, niż zmieniać już istniejące przyzwyczajenia.

Dlatego zanim rozpoczniesz swoją przygodę na basenie, koniecznie spotkaj się z odpowiednią osobą – instruktor pomoże opanować sztukę pływania oraz udoskonalić posiadane umiejętności i co najważniejsze: zmotywuje do dalszego działania w tym kierunku.

Skontaktuj się ze mną i umów na bezpłatny trening
516 027 394