Na czym polega wyzwanie plank?

Na czym polega wyzwanie plank?

Plank to nazwa popularnego ćwiczenia statycznego, dającego świetne efekty w poprawie rzeźby całego ciała. Wszystko opiera się na wzmożonym napięciu wielorakich mięśni w naszym ciele, co wzmacnia różne partie naszej sylwetki. Łącząc ćwiczenie plank z dietą i treningami aerobowymi znacząco poprawiamy estetykę naszej sylwetki, uwypuklając przy tym mięśnie brzucha. Ważne, aby codziennie pracować na uzyskiwanymi wynikami i polepszać wydolność organizmu. Możemy sobie w tym pomóc, uczestnicząc na przykład w treningowych wyzwaniach.

Na początek podstawy

Wyzwanie trwa zazwyczaj miesiąc i jest ono zmodyfikowane zgodnie z poziomem zaawansowania ćwiczących. Poprawienie efektywności opiera się na codziennym wydłużaniu trwania treningu. Grupa początkująca zaczyna zazwyczaj od robienia 20 sekund deski. Po ośmiu dniach jest to już ponad jedna minuta, po dwóch tygodniach – dwie i pół, a na końcu wyzwania uczestnicy stoją przed zadaniem wykonania planka, który trwa cztery minuty. Po każdych sześciu dniach ćwiczenia przychodzi czas na jeden dzień odpoczynku. Osoby, które nie ćwiczą w ogóle, mogą zacząć od łatwiejszej wersji deski robionej na wyprostowanych rękach. Natomiast dla zawodowców przewidziano zestaw treningowy w postaci zmodyfikowanych planków. Ich wykonywania odbywa się na różne sposoby: w pozycji bocznej, z wyciągnięciem jednej nogi itp. Codzienna dawka różnych wariacji deski dla osób zaawansowanych powinna wynosić minimum pięć minut. Ten typ wyzwania również trwa jeden miesiąc.

Jakie korzyści daje wzięcie udziału w wyzwaniu?

Towarzystwo lub wsparcie ze strony innych osób potrafi zmotywować, a w chwilach zwątpienia zagrzać do walki. Na podobnej zasadzie działa wiele różnych wyzwań treningowych, w których wszyscy uczestnicy dążą do uzyskania określonego celu w danym czasie. I nawet jeśli się nie uda, to mogą liczyć na pocieszenie lub rady ze strony innych. Wyzwanie pozwala nam stać się bardziej konsekwentnymi, ponieważ każdego dnia wiemy, co dokładnie mamy wykonać. Widząc, ile dni jest już za nami, poddawanie się przestaje wchodzić w rachubę. Po ukończeniu wyzwania dalej kontynuujemy codzienne treningi.

Dlaczego właśnie plank?

Codzienne ćwiczenie plank przynosi szereg pozytywnych efektów. Należy do nich wyrzeźbienie niemal wszystkich, nawet głębokich mięśni brzucha. Poprawia to wygląd całego ciała, a do tego ogólnie wzmacnia nasz korpus – w ten sposób ćwiczymy pewniej, sprawniej i jesteśmy o wiele mniej podatni na nabywanie urazów.

Skontaktuj się ze mną i umów na bezpłatny trening
516 027 394