Kulisy pracy trenera. Oto, jak wygląda droga do otrzymania wymarzonego certyfikatu

Kulisy pracy trenera. Oto, jak wygląda droga do otrzymania wymarzonego certyfikatu

  • Kulisy pracy trenera. Oto, jak wygląda droga do otrzymania wymarzonego certyfikatu

Regularne podnoszenie własnych kwalifikacji w zakresie treningu siłowego to najskuteczniejszy sposób na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia lub nowych podopiecznych, głodnych fachowej wiedzy. Wśród licznych szkoleń na szczególną uwagę zasługuje kurs umożliwiający wykonywanie zawodu trenera personalnego. To prężnie rozwijająca się branża. Ciekawi Cie jak wygląda walka o taki certyfikat? Zapraszam do lektury!

Charakterystyka zawodu. Zobacz, jakie wymagania musisz spełniać, aby przystąpić do kursu

Znalezienie atrakcyjnego kursu na trenera personalnego tylko na pierwszy rzut oka wydaje się być bajecznie prostym zadaniem. W sieci możesz znaleźć przecież setki ogłoszeń. Wystarczy uzbierać określoną sumę pieniędzy, uczestniczyć w zajęciach oraz z powodzeniem zdać wszystkie niezbędne egzaminy. Tak wygląda tylko teoria. W praktyce do rangi priorytetu wzrasta poziom wiedzy, jaki zdołasz wyciągnąć z poszczególnych warsztatów. Jako niezwykle doświadczony trener personalny oraz szkoleniowiec, mogę pochwalić ogromnymi kompetencjami w zakresie różnego rodzaju zajęć indywidualnych. Przez wiele lat zdobywałem cenne informacje, którymi dzielę się z osobami zainteresowanymi profesjonalnym kursem instruktorskim. Kochasz sport i nie wyobrażasz sobie życia bez regularnej aktywności fizycznej? Ten zawód jest stworzony właśnie dla Ciebie!

Aby przystąpić do tego typu szkoleń należy posiadać minimum średnie wykształcenie. Absolutnym mitem jest obowiązek ukończenia uczelni sportowej. Dyplom z Akademii Wychowania Fizycznego nie jest wymagany, jednak jego posiadacze z pewnością odnajdą się w realiach zawodu trenera personalnego. Warto zaznaczyć, że ukończenie profesjonalnego kursu będzie wymagało od Ciebie dużej sprawności i koordynacji. Mocną kartą przetargową w walce o upragniony tytuł może okazać się więc prowadzenie aktywnego trybu życia i wykonywanie systematycznych ćwiczeń. Cieszący się dobrymi opiniami instruktor powinien wykazywać się ogromną cierpliwością w stosunku do drugiego człowieka. Niebagatelne znaczenia ma także empatia i chęć dzielenia się własną wiedzą.

Doświadczenie, wiedza i autorskie metody. Tak wyglądają najmocniejsze strony mojego kursu

Liczne szkolenia i kurs trenera personalnego przygotują Cie do trudnego zawodu, jakim jest indywidualny instruktor. Od wielu lat prowadzę warsztaty, podczas których przekazuje masę wiedzy teoretycznej. Nie tylko na temat dobrze wykonywanego treningu siłowego. Podczas mojego autorskiego kursu skupiam się także na ogólnej budowie i funkcjonowaniu ciała człowieka. Poruszam niezbędne zagadnienia z zakresu anatomii, fizjologii, psychologii czy chociażby diety u profesjonalnych sportowców. Teorię łącze z praktyką. Uczestnicząc w takim kursie możesz być pewny, że z aprezentuje Ci poprawną technikę wykonywania podstawowych ćwiczeń. Każdy warsztat kończy się sesją egzaminacyjną.

Skontaktuj się ze mną i umów na bezpłatny trening
516 027 394