Kiedy warto zdecydować się na trenera osobistego?

Kiedy warto zdecydować się na trenera osobistego?

Z treningu personalnego korzysta coraz więcej osób, niezależnie od wieku, kondycji oraz płci. Powód jest prosty – obecność osobistego trenera przynosi więcej efektów niż standardowe zajęcia w grupie. W końcu trener personalny poświęca swą uwagę tylko nam, układają dobrą dietę i dodaje motywacji. Skupia się na określonych przez nas celach i dostosowuje trening do budowy i możliwości naszego ciała.

Co dwie głowy to niejedna

Skorzystanie z usług trenera personalnego jest polecane szerokiej grupie osób, które łączy jedno: chęć szybkiego osiągnięcia spodziewanych efektów. Taka forma treningu jest w tym kontekście polecana. Osobisty trener układa zestaw ćwiczeń na dane partie ciała zgodnie z tym, jak nasza sylwetka ma wyglądać. Tempo i częstotliwość treningu są dostosowane do naszej kondycji oraz możliwości przeznaczania czasu w tygodniu na ćwiczenia. Trener personalny rozumie, że możemy mieć spadek formy, w związku z tym danego razu wprowadza zestaw lżejszych ćwiczeń. Jednak bez przesady – jest on w stanie świetnie zmotywować, gdy wie, że damy radę. Już samo poczucie, że ktoś nas nadzoruje zniechęca do szukania sobie wymówek. Trener osobisty czuwa także nad poprawnością wykonywania ćwiczeń, na czym skorzystają osoby początkujące oraz wykonujące specjalistyczne zestawy treningowe. Z usług takiego trenera korzystają również osoby na wysokim poziomie zaawansowania, w momencie gdy postępy w sporcie ustaną.

Trener personalny kontra ćwiczenia w grupie lub w domu

Pod względem jakości trening personalny zawsze będzie przewyższał treningi w domu lub w grupie. Po pierwsze, niezależnie czy naśladujemy osobę z filmiku na komputerze lub trenerkę na sali treningowej, zawsze będą to ćwiczenia uogólnione, dopasowane do średniej wyciągniętej z potrzeb i możliwości wszystkich osób ćwiczących. Nie mamy więc pewności, czy zadziałają one równie dobrze w naszym przypadku. Po drugie zaś wiedza i wskazówki przekazane przez trenera procentują w przyszłości. Gdy już dobrze poznamy nasze ciało oraz szereg ćwiczeń do niego dostosowanych, będziemy mogli wykonywać trening samodzielnie, nie obawiając się tego, że wykonujemy dane ćwiczenia w sposób niewłaściwy. Na tym etapie spotkania z trenerem nie muszą być już tak częste, a w zasadzie mogą ograniczyć się do co kilkutygodniowych konsultacji. Ćwiczenia z osobistym trenerem pozwalają unikać błędów podczas wykonywania określonych ruchów, co chroni nasze zdrowie i poprawną postawę ciała.

Skontaktuj się ze mną i umów na bezpłatny trening
516 027 394