Jak zostać trenerem personalnym? Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza

Jak zostać trenerem personalnym? Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza

  • Jak zostać trenerem personalnym? Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza

Zainteresowanie treningiem siłowym rośnie z roku na rok. Ogromny popyt można zaobserwować również w branży trenerów personalnych. Chcesz zostać jednym z nich? Podpowiem Ci, jakie kroki musisz wykonać, aby spełnić swoje marzenia i uzyskać możliwość pracy z Podopiecznymi.

Kurs przeprowadzony przez specjalistę to absolutna podstawa

Profesjonalny kurs trenera personalnego w Krakowie i okolicach prowadzę już od wielu lat. Kilkunastoletnie doświadczenie oraz regularne podnoszenie kwalifikacji umożliwia mi przekazywanie wiedzy nie tylko teoretycznej, ale przede wszystkim praktycznej. Podpowiem Ci, jak informacje zdobyte na szkoleniu przełożyć na długą i owocną pracę z Podopiecznymi. Jako trener personalny potrafię motywować i uczyć, a jednocześnie profesjonalnie doradzam i uświadamiam swoich Klientów nie tylko w zakresie treningu siłowego, ale także przygotowania motorycznego, pływania czy narciarstwa. Kursy prowadzone według moich autorskich metod odkryją przed Tobą tajniki sztuki treningu, a w mojej ofercie znajdują się także profesjonalne szkolenia trenerów fitness.

Kurs trenera personalnego to zaledwie pierwszy z kilku kroków, jakie należy wykonać, aby móc rozpocząć współpracę z własnymi Podopiecznymi. Instruktor personalny nie jest zawodem regulowanym prawnie, a więc do szkolenia może przystąpić każda osoba zainteresowana sportem, zdrowym trybem życia lub dietetyką. Kurs można odbyć zarówno w prywatnym ośrodku szkoleniowym, jak i również na studiach podyplomowych Akademii Wychowania Fizycznego. Warto jednak pamiętać, że jest to stale rozwijająca się profesja. Aby móc zapewnić swoim klientom odpowiednią jakość świadczonych usług musisz brać udział w licznych konferencjach i dodatkowych kursach, na których zapoznasz się z nowościami w świecie strategii prowadzenia bezpiecznego treningu.

Takie cechy powinny cechować każdego dobrego trenera personalnego

Dobry instruktor na siłowni powinien być niczym nauczyciel w szkole. Musi on zarazić Podopiecznych swoją pasją. Trenerem personalnym nie może więc zostać osoba, która nie wykazuje się ogromną cierpliwością i empatią. To zawód idealny dla każdego miłośnika sportu, który pragnie dzielić się swoją widzą z innymi osobami, bardzo często nie znającymi podstaw treningu siłowego. Należy mieć na uwadze, że źle dobrany plan treningowy, niewłaściwe obciążenie lub niezwrócenie uwagi na nieprawidłową technikę wykonywanych ćwiczeń może mieć opłakane w skutkach konsekwencje dla trenującego. Instruktor to bardzo odpowiedzialny zawód, ale spokojnie. O tym, jak w sposób całkowicie bezpieczny pracować z Podopiecznymi opowiem na swoim kursie.

Skontaktuj się ze mną i umów na bezpłatny trening
516 027 394