Kulisy pracy trenera. Oto, jak wygląda droga do otrzymania wymarzonego certyfikatu

Kulisy pracy trenera. Oto, jak wygląda droga do otrzymania wymarzonego certyfikatu

  • Kulisy pracy trenera. Oto, jak wygląda droga do otrzymania wymarzonego certyfikatu

Regularne podnoszenie własnych kwalifikacji w zakresie treningu siłowego to najskuteczniejszy sposób na znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia lub nowych podopiecznych, głodnych fachowej wiedzy. Wśród licznych szkoleń na szczególną uwagę zasługuje kurs umożliwiający wykonywanie zawodu trenera personalnego. To prężnie rozwijająca się branża. Ciekawi Cie jak wygląda walka o taki certyfikat? Zapraszam do lektury!

Przygotowanie do pierwszego treningu personalnego. Zobacz, jakie kroki musisz poczynić

  • Przygotowanie do pierwszego treningu personalnego. Zobacz, jakie kroki musisz poczynić

Rozpoczęcie współpracy z doświadczonym trenerem personalnym to zawsze krok milowy w Twojej przygodzie z fitnessem lub treningiem siłowym. Największą zaletą takich konsultacji jest możliwość osiągania szybkich efektów w postaci redukcji tkanki tłuszczowej lub zwiększenia masy mięśniowej. Profesjonalizm to cecha, która powinna charakteryzować obie strony – nie tylko trenera. Sprawdź, co zrobić, aby być perfekcyjnie przygotowanym do pierwszego spotkania z osobistym opiekunem.

Chcesz być najlepszy w uprawianej przez siebie dyscyplinie? Zapraszam na trening motoryczny!

  • Chcesz być najlepszy w uprawianej przez siebie dyscyplinie? Zapraszam na trening motoryczny!

Trener przygotowania motorycznego to profesja, która została utworzona w odpowiedzi na rosnącą potrzebę śrubowania coraz lepszych wyników sportowych. Bardzo często specjaliści od motoryki myleni są z trenerami personalnymi. W praktyce są to dwie zupełnie różne od siebie prace. Pozwól, że opowiem Ci nieco więcej o zawodzie, który przywędrował do naszego kraju prosto ze Stanów Zjednoczonych i popularnego tam futbolu amerykańskiego.

Zaufaj trenerowi personalnemu i przeskocz nawet najwyżej zawieszone poprzeczki

  • Zaufaj trenerowi personalnemu i przeskocz nawet najwyżej zawieszone poprzeczki

Rozpoczęcie przygody ze sportem to zawsze bardzo duże wyzwanie. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na pierwszy trening na siłowni, czy pierwsze zajęcia piłkarskie. W każdym przypadku powinniśmy być otoczeni profesjonalną opieką świadczoną przez wykwalifikowane osoby. Swego rodzaju opiekunem osób preferujących trening z obciążeniem jest trener personalny. Zastanawiasz się nad wykupieniem jego usług? Pozwól, że rozwieje Twoje wątpliwości.

Czy warto wykonywać trening siłowy?

Trening siłowy jest tylko dla mężczyzn, kulturystów, osób z niską zawartością tłuszczu w ciele – te wszystkie przekonania są całkowicie błędne. Dobrze rozwinięty mięsień to nie tylko jędrniejsza sylwetka, ale także smukłość i większe zapotrzebowanie organizmu na kalorie. Korzyści z treningu siłowego jest wiele, niektóre z nich mają związek jedynie z wyglądem ciała, a inne wpływają również na nasze zdrowie i samopoczucie.

Interwałowy trening metaboliczny – co warto o nim wiedzieć?

Proces zrzucania tkanki tłuszczowej jest skomplikowany i u każdego przebiega w trochę inny sposób. Jego stałym elementem jest trening, przyśpieszający gubienie kilogramów oraz ujędrniający skórę, która dostosowuje się do nowego kształtu ciała. Ważne, aby ćwiczenia przynosiły oczekiwane efekty poprzez stopniowe spalanie kalorii. Nie ma jednego sprawdzonego zestawu ćwiczeń odchudzających. Dla jednych idealną metodą będą długie ćwiczenia aerobowe lub interwałowe, podczas gdy inni skorzystają bardziej z krótkich, ale intensywniejszych ćwiczeń metabolicznych.

Co to jest dług tlenowy?

Dług tlenowy – samo określenie tego zjawiska bardzo dobrze oddaje jego naturę. Dług tlenowy pojawia się bowiem wtedy, gdy organizm nie jest w stanie czerpać wystarczającej ilości tlenu z zewnątrz. Komórki zaczynają więc pobierać energię z reakcji beztlenowych. Ubocznym skutkiem takich reakcji jest wydzielanie się kwasu mlekowego, głównego winowajcy boleści mięśni, czyli tak zwanych zakwasów.

Burpees – ćwiczenie na odchudzanie

Burpees ćwiczy się w treningach odchudzających, podczas których efektywnie spalana jest tkanka tłuszczowa. Do tego modelują się mięśnie całej sylwetki. Burpees to jeden z cięższych elementów treningu, przyśpieszający tempo bicia serca. Gwałtowny – lecz kontrolowany – wysiłek procentuje lepiej niż przy innych ćwiczeniach, ponieważ burpees to tak naprawdę wypadkowa statycznych ćwiczeń połączonych dynamicznymi ruchami.

Skontaktuj się ze mną i umów na bezpłatny trening
516 027 394